Co to są raty zero procent?

19:12:2018 Porady

Ostatnio robiąc zakupy w sklepie z urządzeniami domowymi natrafiłam na reklamy, których hasła głoszą „raty 0%”. Oferta wydaje się bardzo kusząca jednak chyba zbyt piękna, aby była prawdziwa. Na czym polegają raty 0% i gdzie jest haczyk?

Co to jest pożyczka??

19:12:2018 Porady

Szukasz informacji na temat najbardziej korzystnych zobowiązań finansowych? Potrzebujesz zaciągnąć należność, ale nie wiesz gdzie się zwrócić? W pierwszej kolejności sprawdź, na czym polega pożyczka pozabankowa oraz czym się różni od standardowego kredytu bankowego. Wbrew pozorom, kredyt i pożyczka nie są pojęciami tożsamymi. Przede wszystkim, są one definiowane przez różne podstawy prawne.

Alternatywne metody pomnażania oszczędności – fundusze inwestycyjne

05:11:2018 Porady

Oprocentowanie lokat sprawia, że coraz częściej zastanawiacie się czy nie władować oszczędności w słoik i zakopać go w okolicach najbliższego zagajnika. Mikre stopy zwrotu, ograniczenia kwotowe i dodatkowe warunki wywołują tylko nieprzyjemne torsje. A może by tak rzucić to wszystko i … zainwestować w fundusze.

Oprocentowanie ukryte w skrótach – WIBOR, WIBID, LIBOR i EURIBOR

05:11:2018 Porady

Oprocentowanie kredytów czy lokat o zmiennej stopie procentowej zależy od bardzo wielu czynników. Ogólne ramy wyznacza Rady Polityki Pieniężnej decydując o wysokości stóp procentowych, a także „cena” pieniądza na rynku międzybankowym. Wpływ ten odzwierciedlają tajemniczo brzmiące skróty – WIBOR, WIBID, LIBOR i EURIBOR.

Zdolność kredytowa i wiarygodność finansowa – jak oceniają nas banki?

05:11:2018 Porady

Poznajcie Michała i Darka. Te dwa zgoła odmienne charaktery połączyła wspólna historia. Otóż oboje zderzyli się z potrzebą zakupu upragnionego mieszkania. Jak to w życiu bywa, kluczowym elementem realizacji marzeń okazał się kredyt hipoteczny. Czy w oczach banku zyskają miano godnych zaufania klientów?  O wszystkim zadecyduje ich wiarygodność i zdolność kredytowa.